4 medale na AMP w narciarstwie!

Zachęcamy do przeczytania relacji z AMP w narciarstwie alpejskim, które były bardzo udane dla naszych reprezentantów! 🙂

Cztery Medale Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim dla Uniwersytetu Pedagogicznego!

W dniach 28.02-03.03.2021 w Zakopanem odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim. Impreza rozgrywana na stoku Harenda w Zakopanem ściągnęła całą czołówkę polskiego narciarstwa, łącznie z aktualnymi mistrzami Polski. W zawodach wzięło udział łącznie ponad 370 zawodników i zawodniczek z ponad 35 uczelni w Polsce.

W mistrzostwach brali udział również reprezentanci Uniwersytetu Pedagogicznego. Drużyna kobiet spisała się dosłownie na medal i to nie jeden bo aż cztery!

W slalomie gigancie dwie nasze studentki stanęły na podium:

Maria Klęczek zdobyła indywidualnie srebrny medal mistrzostw Polski w typach uczelni, a Maria Stanaszek – indywidualnie brązowy medal mistrzostw Polski w typach uczelni.

W konkurencji slalomu również nie zabrakło dla nas miejsca w pierwszej trójce. Maria Stanaszek zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w typach uczelni.

Poza indywidualnymi osiągnięciami, ogromny sukces odniosła nasza cała drużyna, zdobywając Drużynowe Wicemistrzostwo Polski w typach uczelni!

Skład drużyny kobiet:

Maria Stanaszek
Maria Klęczek
Maria Biłko
Weronika Morawska
Magdalena Tatko
Małgorzata Bucka
Wiktoria Bielawska
Joanna Ziewiec

Po kilkuletniej przerwie nasza uczelnia wystawiła również drużynę męską w składzie Adam Gargul i Jakub Chrapisiński. Dziękujemy za występ!

„To kolejny ogromny sukces w sportach zimowych, z czego bardzo sie cieszę”, powiedział trener sekcji, Paweł Leja. „Ekipa snowboardowa, zdobywając tydzień wcześniej również cztery medale, zmobilizowała narciarzy.”

Brawa należą się całej sekcji jak i trenerowi! Gratulujemy!

Zdjęcia z tego wydarzenia możecie zobaczyć na naszym Facebook’u lub Instagramie, niedługo pojawią się również tutaj. 🙂